Intervencie pri rieke


S deťmi z 3. ročníka v ŠKD sme sa 22.6.2022 v rámci workshopu „Intervencie pri rieke“ v rámci projektu DANUrB+  a prostredníctvom združenia Tvory mesta vybrali k Chorvátskemu ramenu, kde sme sa dozvedeli  o pôvodnej podobe Chorvátskeho ramena, jeho premenách a taktiež o premenách jeho širšieho okolia v priebehu dejín, podľa čoho dostala Petržalka svoj názov aj to, čo sa tu v minulosti všetko pestovalo.
Deti diskutovali o aktivitách tohto územia, jeho plusoch a mínusoch – vyjadrili svoje nápady aj na možné zlepšenia.
Na konci celej akcie sme spolu po okolí rozosiali semiačka lúčnych rastlín. Keď vykvitnú, ľuďom využívajúcim tento priestor skrášlia výhľad na Chorvátske rameno a deti počas prechádzok si, veríme, spomenú na to čo sme si o jedinečnosti tohto územia hovorili.
V rámci našej intervencie do územia sme tzv. mexickou vlnou a hlasom povzbudzovali z pódia okoloidúcich cyklistov, chodcov a kolobežkárov.

FOTOGALÉRIA