Návšteva ZOO


Nedávno sa všetci žiaci z 1.stupňa spoločne vybrali pozrieť na zvieratká do Zoologickej záhrady v Bratislave.  Ako vstupné im poslúžilo jablko alebo mrkvička pre zvieratká. Akcia bolo spoluorganizovaná spoločnosťou OLO Bratislava. Počasie  žiakom prialo a preto mohli vidieť nielen huňatých medveďov, vysoké žirafy, ale aj roztopašné opice a neposedné gorily. I keď cestičky k jednotlivým pavilónom zvieratiek, deti už dôverne poznali, aj tak si pre istotu pri vstupe zobrali mapu celého areálu. Bolo veľmi zaujímavé sledovať žiakov, ako si spoločne v mape hľadajú stanovištia, ktoré by chceli spoločne navštíviť. Vedeli si na mape nájsť miesto, kde sa práve nachádzajú a orientovali sa podľa nej na jednotku. Dozvedeli sa tu aj nové informácie o zvieratách z vývesných tabúľ napr. aká vysoká je žirafa, čím sa živí zebra, apod. Najväčším zážitkom pre žiakov však bola návšteva Dinoparku. Tu sa deti vyšantili nielen pri dinosauroch, ale i v ich útrobách. V  3D  DINOkine sa preniesli do čias, kedy na našom území tieto tvory žili a veru nebolo im do smiechu, keď sa zdalo, že niektoré dinosaury svojimi papuľami idú presne k nim. Vtedy sa ozvali výkriky preľaknutia i smiechu, že sa nechali žiaci zaskočiť.  Niektorí si pre istotu zložili 3D okuliare a boli si istí, že ich už žiadny dinosaurus neprekvapí v tesnej blízkosti. Žiakom sa návšteva ZOO veľmi páčila a už teraz sa tešia na jej ďalšie návštevy v jarnom období.

20170928_103418