Jedálny lístok

ŠTVRTOK
PIATOK
jedalny-listok-2 PRÁZDNINY

Prajeme Vám dobrú chuť !!!

Vyhradzujeme si právo zmeny jedálnička v prípade potreby!
Milada BELÁNYIOVÁ Elena NIŽŇANSKÁ
hlavná kuchárka vedúca školskej jedálne

Na základe výnosu Ministerstva pôdohospodárstva a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1187/2004-100 o označovaní potravín v znení výnosu č 1761/2005-100 a výnosu č. 3069/2005-100 je povinnosťou školských jedální informovať rodičov o obsahu alergénov v potravinách a to označením alergénov na jedálnom lístku.

Zoznam alergénnych zložiek

1. obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, špalda, kamut) a výrobky z nich
  2. kôrovce a výrobky z nich
  3. vajcia a výrobky z nich
  4. ryby a výrobky z rýb
  5. arašidy a výrobky z nich
  6. sója a výrobky zo sóje
  7. mlieko a výrobky z mlieka
  8. orechy a výrobky z orechov, ktorými sú mandle, lieskové orechy, vlašské orechy, kešu, pekanové orechy, para orechy, pistácie, makadamové orechy a queenslandské orechy
  9. zeler a výrobky zo zeleru
  10. horčica a výrobky z horčice
  11. sezamové semená a výrobky z nich
  12. oxid siričitý a siričitany (o koncentrácií viac ako 10 mg/l )
  13. vlčí bôb a výrobky z neho
  14. mäkkýše a výrobky z nich

Informácie pre stravníkov v školskej jedálni

Žiadame rodičov, aby pri platbe stravných lístkov cez internet banking vypĺňali údaje nasledovne: Číslo účtu: SK88 5600 0000 0094 0108 0006 Variabilný symbol: mesiac a rok (napr. 09/08) Špecifický symbol: uveďte triedu, do ktorej chodí stravník Konštantný symbol: 0308 Do poznámky prosím uveďte meno stravníka a triedu, do ktorej chodí. Uľahčíte nám tým identifikáciu Vašej platby a predíde sa tak mnohým nedorozumeniam.

Odhlasovanie stravných lístkov:

Prosíme rodičov a žiakov, aby si odhlasovali stravu najneskôr do 8,00 hod. ráno a to :

– vhodením príslušného stravného lístka s menom stravníka a triedou, do ktorej chodí

– telefonicky na tel.čísle: 02/63 825 186 Pri telefonickom odhlasovaní musí byť stravný lístok doručený do školskej jedálne, iba v tom prípade bude odhlásený.

Určenie výšky príspevktu