Plavecký kurz

Plavecký kurz v rámci vyučovania telesnej výchovy absolvovali žiaci z 3.A triedy. Počas desiatich vyučovacích hodín v bazéne sa naučili plávať v plaveckom štýle kraul. V posledných hodinách sa venovali i plávaniu znak, ktorý podľa slov pána trénera je vhodné zaradiť do plávania, ak už nevládzeme s plávaním štýlom kraul. Deti si natrénovali skok do vody, potápanie sa v bazéne a mali i možnosť venovať sa spoločným vodným hrám. Na poslednej vyučovacej hodine plávania si museli obhájiť dobré známky za plávanie, kde bez prerušenia preplávali 25 metrový bazén. Ich hodnotenie bolo nie klasickými známkami ako v škole, ale nasledovné: plávaš ako delfín, plávaš ako rybička, plávaš ako korytnačka. Na záver si každý žiačik odniesol domov pamätný diplom.

20171024_103012