Ako vznikla kniha

Ako vzniká kniha sa žiaci z 3.A  dozvedeli pri návšteve Mestskej knižnice v pobočke Petržalka Prokofievova. Oficiálny názov prednášky bol  PITVA  KNIHY. Žiaci síce nevedeli, čo je to pitva, ale všetko sa to dozvedeli, keď im ujo knihovník vysvetlil, čo to znamená. A keď im začal zaujímavo a vtipne rozprávať o jednotlivých častiach knihy i o tom ako kniha vzniká, tak pre žiakov z 3.A to bola naozaj pútavá a náučná hodinka strávená v knižnici. Žiaci uja knihovníka za peknú prednášku odmenili dlhým potleskom a darčekmi, ktoré vlastnoručne vyrobili na pracovnom vyučovaní a na výtvarnom krúžku. Na záver sa deti rozpŕchli po celej knižnici a každý si našiel čo – to na čítanie. Do školy sa vracali každý s jednou, alebo dvoma knižkami pod pazuchou.

20171011_110748